Poročilo iz karate tekmovanja – 10. karate pokal Občine Oplotnica 2015

By 1 junija 2015Članki s tekem

V soboto, 23. 5. 2015 je v športni dvorani Milenij v Oplotnici potekal že »10. karate pokal Občine Oplotnica 2015« v borbah in katah za kategorije tekmovalcev do 15. leta starosti. Na tekmi v Oplotnici je sodelovalo 107 tekmovalcev iz 16. klubov.     Tekmovanja se je iz Karate kluba Velenje udeležilo 7 karateistk in karateistov. Dva prijavljena tekmovalca se iz opravičljivega vzroka nista mogla udeležiti tekme. Skupno so dosegli šest (6) vidnejših uvrstitev.  Od karateistk so tekmovale: Hana Zager, Hana Pratnemer, Ana Ketiš, Tia Jakob Kukovič in Maša Kenda. Od karateistov pa sta tekmovala: Nace Štruc in Enej Vanovšek. Vidnejše rezultate so dosegli: V kategoriji kata B 1– deklice do 7 let – (8-5. KYU), je tekmovala: Hana Zager in dosegla 1. mesto. V kategoriji kata B 1 – deklice do 7 let – (8-5. KYU),, je tekmovala: Hana Pratnemer in dosegla 2. mesto.  V kategoriji kata B 6 – deklice 10, 11 let – absolutno, je tekmovala: Tia Jakob Kukovič in dosegla 3. mesto. V kategoriji borbe F 5 – deklice 10, 11 let -35 kg, je tekmovala: Tia Jakob Kukovič in dosegla 2. mesto.  V kategoriji borbe F 12 – deklice 14, 15 let -54 kg, je tekmovala: Maša Kenda in dosegla 3. mesto. V kategoriji borbe M 8 – dečki 8, 9 let -30 kg, je tekmoval: Nace Štruc in dosegel 1. mesto.  Počasi tudi mlajša generacija karateistk in karateistov iz Karate kluba Velenje pričenja s svojimi nastopi in stopa po začrtani poti, katero jim v klubu črtajo njihovi starejši kolegi in domači trenerji. S takšnimi rezultati se nam ni treba bati za bodočnost in gremo, novim zmagam na proti. Vodstvo kluba čestita vsem tekmovalcem, trenerjem predvsem pa njihovim staršem za vztrajanje na zastavljeni športni poti!

Poročilo sestavil sekretar kluba Matjaž Cesa