NIK BOROVNIK OSVOJIL SREBRNO MEDALJO NA BALKANSKEM PRVENSTVU V TURČIJI

By 26 maja 2017Članki s tekem

Od 19. do 21. 05. 2017 je v Istanbulu potekalo 22. Balkansko prvenstvo v karateju za otroke do 14 leta starosti. Na prvenstvu je sodelovalo 711 tekmovalk in tekmovalcev iz 11 držav, ki delujejo pod okriljem Balkanske karate zveze, ki je podzveza Svetovne karate zveze (WKF). Balkansko prvenstvo ima sloves kot izredno močno prvenstvo, kajti na njem sodelujejo le najboljši športniki balkanskih držav, ki pa kot vemo, v tem športu prevladujejo v evropskem in svetovnem vrhu.

Nik Borovnik, član Karate kluba Velenje in učenec 5. razreda OŠ MPT, se je kot najmlajši član 12 članske slovenske državne karate otroške reprezentance, udeležil balkanskega prvenstva v Turčiji (Istanbul). Nastopal v kategoriji U11 kate posamezno in v kategoriji U11 -45kg kumite (športne borbe). V katah je osvojil odlično 5. mesto, v športnih borbah pa je osvojil vrhunsko 2. mesto in s tem postal balkanski podprvak.

Rezultati tekmovanja so objavljeni na spletni strani Karate zveze Slovenije:

Vir: Jože Borovnik

Celoten prispevek si preberite v prilogi: 22-balkansko-prvenstvo-za-otroke